Nie da się ukryć, że wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że bez nowych technologii nasz świat wcale nie wyglądałby tak, jak wielu sobie wyobraża. Niestety, ale nowe rozwiązania technologiczne również mają swoją ciemną stronę. Dlatego też dziś dowiesz się wszystkiego, co warto wiedzieć o nowych technologiach!

Smartfon – nowoczesny posłaniec
Oczywiście pierwszą rzeczą, o której pomyśli większość ludzi, gdy wspomniane jest hasło „nowe technologie”, to smartfon. Są z nami dopiero od kilkunastu lat, ale dynamika wzrostu tego rynku jest wciąż bardzo wysoka. Z każdym rokiem rynek smartfonów staje się coraz prężniejszy. Mimo szybkiego postępu innowacji telefony te rozczarowują, ponieważ co roku pojawiają się nowe modele, które są tylko trochę lepsze – za to dwa razy droższe i przy okazji dwa razy delikatniejsze. Jak wszyscy wiemy, trudno jest porównać dzisiejsze telefony komórkowe z tymi z początku ery „smartfonów”. Wcześniejsze ,,głupie” telefony, były w stanie bezproblemowo wytrzymać upadek z 8 piętra. Każdy współczesny smartfon, który zostaje upuszczony z pół metra na ziemię można po upadku wyrzucić, ponieważ naprawa samego ekranu zwykle kosztuje tyle co sam telefon.
Sztuczna inteligencja
Od najdawniejszych czasów temat sztucznej inteligencji istniał w ludzkich umysłach od zawsze – jednak dopiero niedawno udało nam się to marzenie zrealizować. Powoli pojawiają się roboty w postaci ludzi i maszyn, ale przed nami jeszcze długa droga, aby uczynić je świadomymi i zapobiec krzywdzeniu ludzi. Kto wie, może za kilkanaście lat będą żyły razem z nami w zgodzie, bądź też powtórzy się scenariusz z Terminatora…
Komputery
Niestety, rozwój technologii komputerowej nie przyspieszył w jakiś sposób, ponieważ widzimy tylko nieco szybsze procesory, karty graficzne i płyty główne. W tej chwili nie chcemy żadnej rewolucji w dziedzinie komputerów, bo naprawdę trudno jest „ulepszyć” przestarzałą technologię krzemową. Jedyna nadzieja jest w komercjalizacji technologii procesorów kwantowych, ale jak dotąd wszystkie jednostki wymagają złożonego chłodzenia – przez co dopiero za około 20 do 30 lat ta nowa technologia ma szansę zastąpić zwykłe procesory. Naturalnie nie oznacza to, że innowacje w przypadku komputerów się nie zdarzają, ale dzieje się to o wiele wolniej niż w przypadku innych gałęzi nowoczesnych technologii, a jak wszyscy wiemy – technologia nie lubi stać w miejscu przez dłuższy czas.